Особиста приватна власність чоловіка і дружини

Яка частина нажитого майна належить кожному з подружжя особисто?

В разі судового розгляду справи щодо поділу майна, найважливіше в кожному випадку, визначити, яка частина майна є особистою і те, яка частина буде спільним майном подружжя. У цій статті ми будемо говорити тільки про ситуацію, в якій подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, тому що на практиці, найчастіше доводиться мати справу тільки з такими випадками.

Особиста приватна власність чоловіка і дружини

Примітка: Щоб дізнатися плату, що стягується нашою фірмою, будь ласка, ознайомтеся з «Ціною послуг»

До особистої приватної власності кожного з подружжя відносяться:

I. Активи та майно, придбані до шлюбу.

Будь ласка, зверніть увагу, що спільність майна проводиться автоматично з моменту вступу в шлюб, якщо подружжя не уклали так звану «Угоду про розподіл майна» або «Шлюбний договір».

II. Майно, набуте подружжям, під час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування.

Це майно включено в особисту власність майже автоматично, якщо чоловік чи дружина самі не зазначать, що воно стало частиною спільного майна подружжя.

Примітка: У цьому правилі, є один важливий виняток, а саме відповідно до статті 62 Сімейного кодексу України: «Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно при вирішенні суперечки може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Якщо один із подружжя своєю працею або_ коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, в разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

III. Особистим є майно, набуте подружжям, під час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Ця категорія часто викликає багато сумнівів. Для простоти, можна припустити, що воно може включати, гроші отримані за продаж майна, яке купувалося до шлюбу, та на ці гроші один з подружжя придбав інше майно.

IV. Житло, придбане чоловіком або дружиною за час шлюбу внаслідок приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" теж буде особистим майном.

При цьому існують винятки з цієї правової норми. Був період часу протягом якого приватизоване майно вважалося спільним.

11 січня 2011 року був прийнятий закон, яким була змінена стаття 61 Сімейного кодексу України - приватизоване майно було спільно нажитим майном подружжя.

08 лютого 2011 року даний закон вступив в силу та приватизоване майно, оформлене з цього дня, підлягало поділу між подружжям.

17 травня 2012 року зазначена норма була скасована та було повернуто правило відповідно до якого - приватизоване майно не є спільно нажитим.

Таким образом, в период времени с 08.02.2011-17.05.2012 приватизированное имущество подлежит разделу между супругами.

V. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

VI. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.

Примітка: Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.

VII. Особистими також будуть предмети, придбані в обмін на особисті активи.

Примітка: Ця ситуація виникає, коли об'єкт придбання купується чоловіком (дружиною) за кошти від реалізації особистого приватного майна, а не за рахунок поточного доходу.

Питання пишіть на advokat@oap.kiev.ua, відповімо на всі листи або дзвоніть адвокату, телефон в Києві +38(044) 353-76-76 +38(067) 443-86-54 +38(050) 594-47-69 ми почнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години!

ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВА СТАТТЯ ПРО ТЕ (див. - «ЯК РОЗДІЛИТИ МАЙНО ІНОЗЕМЦІВ?»).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ПУБЛІКАЦІЮ (див. - «СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ?»).

ЧИТАЙТЕ ВСІ «ПОРАДИ АДВОКАТА ЩОДО ПОДІЛУ МАЙНА».

отримай консультацію адвоката по розлученням